żwirek dla kota silikonowy

Wady i zalety posiadania silikonowego żwirku dla kota

Wady i zalety posiadania silikonowego żwirku dla kota

Żwirek dla kota to wówczas bezsprzeczne akcesorium kuwety. Są rozmaite typy żwirków dla kota. Jakikolwiek z nich przydaje się również do kuwety odkrytej, jak i także osłoniętej. Żwirek dla kotka posiada taki minus, że nie wolno do końca uniknąć jego rozrzucaniu wzdłuż kuwety plus rozpraszaniu po domu przez kotka.
kup teraz żwirek silikonowy w sklepie internetowym

Jaki żwirek dla kotka?

Łatwo jest do kuwety sypnąć po prostu zwykły piach. Wszakże na rynku są dostępne odmienne żwirki dla kotka, wiele stosowniejsze w użyciu.
Żwirki niezbrylające najbardziej przypominają typowy piasek. Są wygodne dla pupilów, które systematycznie wychodzą na zewnątrz i także uwielbiają grzebać w glebie. Takie koty muszą posiadać w kuwecie cokolwiek znajomego.

Natomiast taki żwirek dla pupila znacznie błyskawicznie zaczyna odstraszająco pachnieć, albowiem niestety nie ma możliwości odłączenia żwirku skażonego moczem od normalnego. Należy wymieniać całą zawartość kuwety co 3 – 4 dni.
Żwirek dla kotka zbrylający bentonitowy ma postać niewielkich kamyczków. Im te kamyczki są okazalsze, tym żwirek mniej roznosi się po domu.

Tymczasem ów większy i dodatkowo cięższy jest mniej korzystny. Gdy kotek odda mocz na taki żwirek, kształtuje się bryła, jaką można prędko wyrzucić z kuwety bez potrzeby zmiany wszystkiej zawartości. Takie żwirki dla kotka mogą być bezzapachowe czy zapachowe. Zbiór zapachów jest bogaty, na przykład brzoskwiniowy, leśny, lawendowy. Typowe, świetne żwirki dla kotka bentonitowe to zatem: Super Benek Naturalny, Super Benek Compact i Super Benek, Hilton Standard, Hilton Compact – żwirki zapachowe.
Żwirki dla kotów silikonowe zatrzymują mocznik, a wodę odparowują. Z kuwety wolno usuwać odpady na bieżąco, zaś cały żwirek podmieniać co jakieś 3 tygodnie. Owy żwirek dla pupila jest bardzo skuteczny.

Jak go wykorzystujemy, kuwetę powinniśmy ustawiać w przewiewnym środowisku, by woda z moczu swobodnie odparowała. Wielce rozpoznawalne żwirki silikonowe to wówczas Super Benek Cristal , Hilton Silikonowy.

Do wyboru posiadamy również drewniany żwirek dla kotów. Jest on naturalny, biodegradowalny, można wydalać go do toalety. Taki żwirek odpowiednio tłumi zapachy i dodatkowo nie kurzy się tak, jak żwirek dla kotka bentonitowy. Jego zaletą jest więc to, że najbardziej ze wszystkich żwirków rozprasza się po domu. Na rynku widoczne są żwirki dla kotka drewniane, które pod impulsem moczu rozpadają się. Są to zatem na przykład Pigwa bądź Super Pinio. Dzięki tym żwirkom nie potrzeba czyścić po którymkolwiek oddaniu moczu przez pupila.

Pochłaniacze zapachu i dodatkowo neutralizatory

W sprzedaży są widoczne specjalne pochłaniacze smrodu oraz neutralizatory, jakie można instalować w niewielkiej ilości do żwirku dla kota. Neutralizatory tymże różnią się od pochłaniaczy, iż zawierają ponadto cechy bakteriobójcze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *