jaka karma dla kota?

Karma dla kota – Twój pupil zasługuje na to, co najlepsze!

Karma dla kota – Twój pupil zasługuje na to, co najlepsze!

Każde zwierze, podobnie zresztą jak człowiek, potrzebuje do prawidłowego rozwoju wielu składników odżywczych. Oprócz tego ważna jest odpowiednia dawka ruchu oraz miłości. My jednak skupimy się na karmach. Obecnie możemy wybierać sposób różnorodnych pozycji na rynku. W sklepach, nie tylko zoologicznych, dostępne są karmy rożnych producentów. Która z nich jest najlepsza? Na którą zasługuje Twój kot?

odpowiednia karma dla kota

Wybierając karmę dla swojego kota, musisz wziąć pod uwagę kilka ważnych kwestii:

– styl życia kota,

– preferencje i upodobania smakowe kota,

– aktywność,

– rasę.

Karma da kota powinna mu smakować – to oczywiste. Dlatego, przy wyborze kieruj się preferencjami kociaka. Jeżeli zauważysz, że jakaś karma smakuje mu wyjątkowo, postaraj się ją zawsze mieć!

Karma dla kota  sucha czy mokra, a może BARF?

Wiele firm zajmuje się produkcją wysokiej jakości karm dla kotów i psów. Można kupić je w różnych sklepach, nie tylko tych najbardziej specjalistycznych i zoologicznych (chociaż poleca się kupowanie karmy dla kota właśnie tam). Wielu weterynarzy i znawców kotów twierdzi, że najlepszą dietą dla kota jest BARF, a więc jedzenie surowe. Wiele osób zatem karmi swojego kota wszystkim, co surowe, bo to najbliższe jego pierwotnej naturze. Jest to zarówno surowe mięso (różne rodzaje), a także surowe warzywa i owoce.

Jeżeli nie zdecydujesz się na taką dietę dla swojego kota, warto pomyśleć nad kupnem karm mokrych. Są one drogie, jednak, w porównaniu do karm suchych, znacznie zdrowsze dla kociaka. Koty mało piją, zatem mokra karma dostarcza im potrzebnych ilości wody. To z kolei zapewnia odpowiednie funkcjonowanie nerek i układu moczowego.

Karmy suche powinny być dodatkiem do codziennej diety. Jeżeli Twój kot ją lubi i często ją je, musisz zadbać o to, aby pił dużo wody i mleka.

Warto również wiedzieć, że karma dla kota może być również specjalistyczna. Najczęściej stosowana, kiedy kociak ma problemy z układem moczowym lub trawiennym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *