kocia kuweta

Gdzie dać kuwetę dla kotów w pomieszczeniu?

Gdzie dać kuwetę dla kotów w pomieszczeniu?

Kotki niewychodzące pożądają swojej kociej toalety w swym mieszkaniu. Warto dobrać odpowiednią kuwetę dla kota, aby i także kotki i dodatkowo wszyscy zamieszkujący z kotkami czuli się wygodnie.

Najcudowniejsze stanowisko dla kuwety

Przed zakupem, albo zrobieniem kuwety dla kota, należałoby wcześniej sprawdzić gdzie ona będzie stała, albowiem od tego może prawdopodobnie zależeć jej typ oraz wymiary. Kuweta dla pupila może pozostać w rogu, albo za czymś, np. za muszlą klozetową, lub pomiędzy np. wanną, oraz pralką. Kuweta może być wyjątkowo wymyślna oraz niekonwencjonalna o niebanalnym wzorze np. kapsuły i także tworzyć chociażby dekorację własnej łazienki. Istnieją kuwety ze specyficznymi dziurkowanymi progami, na których kociak chodząc ociera łapki i nie rozpowszechnia żwirku po całym domu. Należy, natomiast pamiętać, iż kuweta dla kota, choćby przy najwnikliwszym czuwaniu o czystość oraz sterylność, jest pojemnikiem na odchody i nie chcemy jej dać w kuchni, sypialni, holu, czy pokoju, gdzie się kręcą i także pracują ludzie. Doskonałym lokum, gdzie może prawdopodobnie przebywać kuweta dla kotów jest toaleta, bądź jakieś odludne lokum gospodarcze, sąsiadujące z ogrodem, może to wówczas być także łazienka, w jakiej znajduje się muszla klozetowa.
kuwety dla kota tylko tutaj https://www.krakvet.pl/kuwety-lopatki-dla-kotow-c-385.html

Rozmiary kuwety

Pupil będzie chętnie korzystał z kuwety, jeśli jest ona świeża, systematycznie czyszczona, znajduje się w niej suchy piach, lub żwirek, którym kot potrafi zawalić własne odchody, no i jest wygodna. W kuwecie nasz kotek powinien posiadać możliwość łatwo się zakręcić, dobrać stanowisko i dodatkowo pogrzebać łapką. Zakończenie krawędzi kuwety nie może być ani za niskie, ani za duże. Za niewielki rand kuwety będzie okazją rozsiewania się żwirku po posadzce, i zanadto wysoki – utrudni naszemu kotu docieranie do środka. Niestarannie dopasowana kuweta dla kotów potrafi wywołać, iż nasz koteczek może się w ogóle zrazić do użytkowania z niej i dodatkowo na przykład załatwiać nieopodal – na podłodze, przysparzając nam kupę ponadplanowej roboty.

Kuwety zakryte, z osłoną

Kuwety – pudełka, mające obudowę górną mają ową właściwość, że niewiarygodnie dobrze zabezpieczają przed wysypywaniem się piasku, ograniczają także w zdecydowanym stopniu zapachy i zasłaniają nieestetyczne widoki kocich odchodów. Po uprzątnięciu, mogą także służyć za pudełka transportowe. Należy jednakże podnosić, bądź zdejmować zewnętrzną pokrywę dla wyraźnego posprzątania wnętrza kuwety dostatecznie często.

Codzienne oczyszczania

Ważne staje się odczuć jak cyklicznie chcemy dokonać ogólne porządki w kuwecie. Czasami raz w miesiącu, idealnie jest wyrzucić wszystko z kuwety. Całą kuwetę umiejętnie zmyć szczotką i dodatkowo szarym mydłem, wolno jeszcze wyparzyć podłoże i także ścianki kuwety wrzątkiem. Wszelkie najbliższe sąsiedztwo kuwety także zasługuje na dokładne pozamiatanie i dodatkowo wypłukanie. Gdy kuweta istnieje w otoczeniu różnych, licznych przedmiotów, dobrze jest także i dodatkowo je zdezynfekować. Na pewno wymagamy mieć nieopodal kuwety łopatkę do przenoszenia kupek i szczotkę do oczyszczania rozproszonych ziaren piachu. Do odświeżonej kuwety doskonale będzie wsypać nowy piach, albo żwirek.
Nasze kotki odwdzięczą się nam na pewno własną kocią uciechą i dodatkowo wyjątkową formą. Natomiast prawidłowo podtrzymana, doskonała kuweta dla kotka – to nieuchwytna oraz niewyczuwalna nosem kocia kuweta, w której pupil czuje się pewnie, miło i schludnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *