zabawki dla małego kota

Czy należałoby kupić zabawki dla kotka? Gdzie najlepiej jest kupować?

Czy należałoby kupić zabawki dla kotka? Gdzie najlepiej jest kupować?

Drapak dla kota – czemu jest niezbędny?

Prawdopodobnie każdy chociaż raz patrzył na kotka który wyciągniętymi łapami rysuje jakiś przedmiot. W mieszkaniu nierzadko ofiarą pada sofa, fotel, drewniany sprzęt, a choćby dywan. Reagujemy wtedy często, że kot „ostrzy pazury”.

Drapanie to jedna z codziennych rzeczy, jaką musi wykonywać każdy normalny pupil. A nie chodzi tu akurat o zaostrzenie szponów, ponieważ pazury każdy pupil ma niesłychanie ostre. Poduszeczki na łapach produkują zapach, którym pupil oznacza swoje terytorium. Pozostawia też ślady szponów na przedmiotach, także w kierunku zakomunikowania, że to jego teren. Gdy kot w ogóle nie zajmuje się drapaniem, jest więc to dla nas alarm, iż coś go nęka Drapak dla kota ustawiony w domu umożliwi uratować przed uszkodzeniem nasze fotele.
najlepsze kocie zabawki sprawdź

Drapaki dla kotka gwarantują naszym wybrańcom komfort, są ogromnie przydatne zwłaszcza kotom przebywającym stale w mieszkaniu.

Drapak dla kota przydaje się także do gimnastyki. Kotek wysuwa mięśnie, a na nadzwyczaj poszerzonych drapakach ma sposobność do super złożonych zabaw. Idealnie jest jak najszybciej przyzwyczaić mruczka do drapaka, ażeby uchronić przed zadrapaniem fotele czy wersalkę.

Gdzie postawić drapak dla kota?

Najczęściej kotki rysują przedmioty w miejscu, gdzie regularnie przebywają właściciele, stąd ofiarą może ulec wersalka w salonie. Kotki uwielbiają też oznaczać swoje miejsce nieopodal drzwi wejściowych, gdzie spodziewają się spotkać pewne inne stworzenie, na przykład nowego kota.

Doskonale jest postawić drapak dla kota tam, gdzie zauważaliśmy własnego kotka drapiącego. Drapaki dla kotów, nawet najatrakcyjniejsze, postawione w kiepskim miejscu będą stały puste.
Jaki drapak dla kotka zakupić?
W sprzedaży są dostępne różnorodne rodzaje drapaków dla pupilów.

Drapak przybierać kształt dywana z sizalu, który jest wytrwały na uszkodzenia a może służyć kotom jako zaciszne środowisko do drzemki. Jest więc to najtańsza opcja, kosztuje kilkadziesiąt złotych. Ciekawe są również drapaki dla kotów w postaci drewnianego słupka, postawionego na podkładce prosto albo skośnie, zawiniętego dzianiną. Takie drapaki można zakupić w cenach od stu złotych do choćby kilku tysięcy złotych, jeżeli są niesłychanie rozszerzone, wyszukane, wyposażone w siedziska, budy, hamaki, zabawki. Drapak dla kota może stać na posadzce lub być przymocowany do ściany, oraz chociażby do sufitu.

Drapak powinien być przystosowany do wielkości kota. Zazwyczaj drapaki dla kotów dostępne są w kilku rozmaitych rozmiarach. W sprzedaży są zarówno dostępne drapaki dla kociąt oraz dla hodowli, i także drapaki wodoodporne, przeznaczone do stawiania na zewnątrz, do wolier czy na balkony.

Na rynku typy drapaków dla kotów jest wysoce duża, mają one najróżnorodniejsze rozmiary, mają różnorakie funkcje i dodatki. Wybierając drapak dla kota, kierujmy się po prostu swym gustem i upodobaniami kota. Jak kot kocha dużo odpoczywać, dajmy mu drapak – dywanik albo fotel, gdy jest ruchliwy oraz lubi skakać, prawdopodobnie ucieszy się z drapaka z huśtawką zawieszonego na suficie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *